Електро-Захід Електро Захід Українська Русский Polska
There are no translations available.

Утворення конденсату у різних приміщеннях
Причини підвищеної вологості різні у різних приміщеннях:

На кухні вона з’являється найчастіше у процесі приготування їжі. В такому випадку спосіб позбутися конденсату — провітрювання та облаштування потужної витяжки.


У житлових кімнатах основною причиною виникнення конденсату може бути погана або дуже щільна тепло– та гідроізоляція ззовні і зсередини приміщення. На появу конденсату також впливає щільність будівельних матеріалів, які використовують при будівництві чи ремонті. Сучасні матеріали для внутрішнього оздоблення стін, наприклад, гіпсокартон, мають високу щільність та не дають стінам змоги вентилюватися природним шляхом. Високу вологість повітря також можуть викликати люди, якщо їх багато, а кімнати помешкання маленькі за розмірами, багато кімнатних рослин, занадто щільні штори або жалюзі.


Рекомендовані фахівцями параметри мікроклімату житлових приміщень такі: температура повітря 18–23?С при відносній вологості 40–50%. Підтримка у приміщеннях саме такого кліматичного режиму до мінімуму знизить вірогідність появи вологи та конденсату на поверхнях. Підвищена вологість повітря більшою мірою залежить від обміну повітря, параметри якого повинні бути не менше 3 м?/год на м? житлової площі, а для кухонь — 6–9 м?/год, залежно від типу побутової плити для приготування їжі.
Оскільки періодичне підвищення вологості не минуче, потрібно шукати спосіб боротьби з цим. Найкращий вихід ? правильно облаштована система вентиляції та обов’язкове регулярне провітрювання усіх приміщень. Щоправда, влітку це зробити простіше, ніж узимку, восени чи навесні, тому що разом з вологим повітрям із кімнат виходить накопичене тепло.

Сирість на перших та останніх поверхах помешкання, пов'язана зі специфікою розташування квартири у будинку. Це може бути волога з підвалу або даху (чи технічного поверху). Дієвою у таких випадках буде правильна тепло- та гідроізоляція конструкцій.

У новобудовах велика кількість випаровувань та подальшої конденсації вологи відбувається крізь шар свіжої штукатурки та після укладання керамічної плитки. Найефективніший спосіб боротьби з цією проблемою; постійне провітрювання приміщень, використання вентиляторів або вологопоглиначів.

Не варто забувати, що підвищена вологість негативно позначається на рівні комфорту та самопочутті людей, що перебувають у приміщенні. На мокрих стінах і стелях може з'явитися цвіль, позбутися якої доволі важко.

Джерело budekspert.com.ua

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

You are here: Home