Електро-Захід Електро Захід Українська Русский Polska
There are no translations available.

Найпотужнішою вітряною електростанцією у 2010 р. стала «Roscoe Wind Farm», розташована в США. Вона складається з 627 вітроустановок таких виробників, як Mitsubishi, General Electric, Siemens, загальною потужністю 781,5 МВт. Станція розташована в центральній частині штату Техас і займає площу приблизно в 400 квадратних кілометрів.

Другою вітряною електростанцією за встановленою потужністю залишається «Horse Hollow Wind Energy Center» з 735,5 МВт - і знаходиться вона в тому ж штаті, який є лідером за встановленою вітряною потужністю в США - 9403 МВт (далі йде штат Айова - 3604 МВт і Каліфорнія - 2798 МВт). Взагалі ж, США лідирують за встановленою потужністю наземних вітроелектростанцій у світі.

Що стосується майбутніх можливих лідерів у цій галузі, то в 2010 році в Каліфорнії почалося будівництво вітряної електростанції «Alta Wind Energy Center» потужністю 800 МВт.

Лідерство за встановленою потужністю серед офшорних вітрових електростанцій у 2010 році взяв вітропарк «Thanet Wind Farm», розташований біля берегів графства Кент на південно-сході Англії в Північному морі. Глибина в цьому місці складає від 20 до 25 метрів. Офіційне відкриття відбулося восени цього року. Вартість проекту оцінювалася в 1,4 мільярда доларів США. Парк складається зі ста вітроустановок «Vestas V90» потужністю 3 МВт кожна.

Раніше найбільшим офшорним вітропарків був «Horns Rev 2» (209,3 МВт), який розташований в Данії, біля берегів півострова Ютландія.

Найбільшою приливною гідроелектростанцією багато років залишається станція «Rance Tidal Barrage» у Франції, побудована ще в 1967 році і має потужність 240 МВт.

Втім, цього року її лідерство буде під питанням: завершується будівництво станції «Sihwa Lake Tidal Power Station» потужністю 254 МВт. Вона розташована в Південній Кореї на озері Сіхва. Зараз на другому місці по потужності - двадцатимегаватна припливна гідроелектростанція «Annapolis Royal Generating Station» у Канаді. Потужність її всього 20 МВт.

Китайська гребля «Three Gorges» («Три ущелини») - найбільша в світі гідроелектростанція. Будівництво електростанції на річці Янцзи почалося в 1992 році, закінчення було заплановано на 2010 рік. Однак у зв'язку з виниклими труднощами при установці шести останніх турбін завершення будівництва було перенесено на 2011 рік. На даний момент на станції працює 26 генератора по 700 МВт кожен. Всього проектна потужність дорівнює 22,4 ГВт.

Друга за потужністю розташована на кордоні Бразилії з Парагваєм. Її потужність 14 ГВт. Ще більшу греблю «Inga Dam» потужністю 39 ГВт будують в Демократичній республіці Конго. Закінчення будівництва орієнтоване на період між 2020 і 2025 роками.

Джерело http://energosber.info

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

You are here: Home