Електро-Захід Електро Захід Русский Polska English

Біля с. Грабовці Богородчанського району Івано-Франківської області на узліссі б’є джерело. Розповідають легенду, що колись давно селяни побачили, як між високими грабами наче пливе над землею прекрасна жінка у голубих шатах. Довкола неї сяяло дивовижне світло. Люди зрозуміли, що перед ними з’явилася Матір Божа, впали на коліна, почали молитися і віддали поклін Богородиці. Коли вони підняли голови, вже нікого не було, а на тому місці, де побачили дивне видіння, пробилося джерело. З часом люди помітили, що вода у ньому незвичайна, вона зцілює хвороби очей. Поставили на тому місці хрест, і люди приходили сюди з молитвою. У радянські часи джерело замулилося, його та дерев’яний хрест ніхто не доглядав, навіть про легенду, пов’язану з походженням джерела, не можна було згадувати. Але зараз громада села та Івано-Франківське міжрайонне управління водного господарства відновили джерело. Також було впорядковано Свято-Духівську криницю між селами Єзупіль та Сілець Галицького району.
Незвичайний випадок трапився на Івано-Франківщині, як пише видання «Галичина», кілька років тому в циганському поселенні на околиці Міжгір’я. 8-річна ромська дівчинка Марічка Лакатос набирала воду з криниці. Раптом вона побачила у воді образ Ісуса Христа, він сказав, що на цьому місці треба збудувати каплицю. Спочатку розповідь схвильованої дитини сприйняли з недовірою. Але коли Марічка правильно відповідала на богословські питання місцевих священиків, які вирішили перевірити цей незвичайний факт, люди повірили і розпочали будівництво храму для громади ромів.
В с. Погоня (Тисменицький район Івано-Франківської обл.) відоме цілюще джерело і монастир Успення Матері Божої, який має статус відпустового місця на рівні з Гошівським монастирем (Долинський район Івано-Франківської обл.) і Зарваницею (Теребовлянський район Тернопільської обл.).

У Чернівецькій області відоме джерело у Свято-Іоанно-Богословському Хрещатицькому чоловічому монастирі (с. Хрещатик Заставнівського району).
<a href="http://risu.org.ua">Джерело публікації: risu.org.ua</a>

Джерело http://risu.org.ua
Якщо Ви знаєте цікаві історії про цілющі джерела у вашій місцевості, присилайте свої розповіді та фотографії на адресу ТзОВ "ДК Електро-Захід":
79066, вул.Вулецька, 11А, м.Львів,
або 79049, м.Львів, а/с 10466,
або на e-mail: dk-elektro @ ukr.net (без пробілів)
В темі листа зазначити "Цілющі джерела"
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

You are here: Home