Електро-Захід Електро Захід Русский Polska English

Львівщина також багата на цілющі джерела. Тут розташовані відомі водні курорти Трускавець, Моршин та ін., які за лікувальними властивостями води не поступаються закордонним. Одне з цілющих джерел у Моршині за легендою знаходиться на місці об’явлення Божої Матері і носить назву «Під Матінкою Божою».

Містечко Моршин (Львівська область) розташоване серед прикарпатських заповідних лісів на висоті 340 м над рівнем моря. Це екологічно чистий край, де природа зберегла для людини найчистішу воду.

Письмові згадки про незвичайні властивості Моршинських природних джерел сягають ХV ст. Джерело «Під Матінкою Божою», звідки й сьогодні самопливом виливається «Моршинська», було відкрите наприкінці ХІХ ст. Перші дослідження тутешніх мінеральних природних столових вод були проведені за часів Австро-Угорської імперії. У 1879 році джерело було упорядковане колишнім господарем Моршина Боніфацієм Штиллером.

Історія знаменитого джерела оповита переказами й легендами, які зайвий раз підтверджують унікальність походження цієї води й неординарність її властивостей. Існує давнє повір'я - дітям, які бавилися біля джерела, з'явився образ Божої Матері Марії, яка  запропонувала їм скуштувати воду з джерела. З того часу в народі джерело називають «Під Матінкою Божою».

Під час розвідувальних робіт біля Трускавця у пошуках корисних копалин шукачі натрапили на джерела мінеральних вод. Між іншим, про їх лікувальні властивості місцеві мешканці знали з давніх-давен.

Лікувальні властивості гіркувато-солоної води"Марія"(тепер джерело №1) вперше встановив на початку 19 ст. трускавецький селянин Іван Конів, а вже від нього дізнався про це адміністратор державного маєтку шляхтич Йосиф Міцевський. А поклало початок курортові ще задовго до цього джерело, відоме в народі під назвою "Паршивка". Знаходилося воно в потоці, навпроти теперішнього джерела "Броніслава". Тепер від нього не залишилося й сліду,однак ще у 50-х роках минулого сторіччя була помітна яма від цієї давньої криниці. Спочатку лікували тут сірчаною водою паршивих коней, а пізніше почали лікуватися й люди. Багатші приїздили із своїми ваннами,нагрівали на сонці воду і приймали купелі. Бідніші викопували в землі ями,наповнювали їх цією цілющою водою і так лікувалися.

Лише на початку 19ст. було відкрито ряд інших цілющих джерел, зроблено їх хімічний аналіз. Цікавою є історія,пов'язана з лікувальною водою"Нафтуся",тепер широко відомою у світі. Ділянка землі, де знаходилось первинне джерело під назвою "Нафта", з давніх-давен належала до церковних маєтків. Хто ж міг сподіватися, що корови місцевого пароха з поруч розміщеної плебанії постійно "лікувалися" "Нафтусею", смакуючи її з ночов біля джерела? А спеціалісти протягом 19ст. вважали її звичайною питною водою. 1827 року Й. Міцевський збудував невеличкий стаціонарний дерев'яний будиночок для приймання ванн, що мав 8 кабін, і 4 будиночки для мешкання відпочиваючих, отримавши на це офіційний дозвіл з Відня.Тому цей рік вважають офіційним заснуванням бальнеологічного курорту Трускавець.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

You are here: Home