Електро-Захід Електро Захід Русский Polska English
e-mail Друк PDF

Ідея добувати електроенергію з води не нова, але навіть її можна вдосконалити. Так, влада Портленда (штат Орегон, США) реалізує проект LucidPipe Power System, повідомляє Gizmag. Вода, що тече по водопроводах великих міст, стане джерелом гідроелектроенергії.

Фірма Lucid Energy, яку найняли в муніципалітеті, змінює звичайні труби (по яких тече питна вода) на труби, обладнані чотирма турбінами діаметром 107 сантиметрів. Турбіни під’єднані до генератора на зовнішній стороні труби. Такі генератори мінімально уповільнюють швидкість течії води і, таким чином, не заважають роботі водопроводу.

Профінансувала установку системи приватна інвестиційна компанія Harbourton Alternative Energy. Зараз LucidPipe Power System проходить випробування на надійність і ефективність. Насамперед, відлагоджуються її датчики й алгоритм управління.
Планують
, що вже в березні система вийде на повну потужність і видаватиме 1100 мегават-годин енергії на рік. Цього достатньо для обігріву приблизно 150 домогосподарств.

Перші двадцять років прибуток від продажу електрики піде інвестиційної компанії (хоча частину коштів вона передасть муніципалітету для покриття експлуатаційних витрат). Після закінчення цього терміну управління водопроводу отримає право на придбання системи.
Аналогічна гідроелектросистема встановлена в місті Ріверсайд (​​США), проте, в Портленді проживає значно більше населення - близько 2 мільйонів чоловік.

За матеріалами з мережі Інтернет

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

You are here: Новини Електроенергія з води