Електро-Захід Електро Захід Русский Polska English
e-mail Друк PDF

Швидкісні рекорди передачі даних

Рекорд швидкості передачі даних по одномодовому оптоволокну встановили Компанії Alcatel-Lucent Submarine Networks (ASN) і Nokia Bell Labs. Пропускна здатність трансокеанської кабельної системи довжиною більше 6600 км склала 65 терабіт/секунду.

Bell Labs використовувала в демонстраційній системі Probabilistic Constellation Shaping (PCS). Це нова техніка модуляції, що збільшує дальність передачі даних, а також ємність каналів в оптоволоконних мережах. PCS використовує неоднорідну передачу, на відміну від традиційних підходів. Частота входження символів у традиційних підходах постійна. У новій технології зменшується кількість сигналів високої потужності, що збільшує стійкість до перешкод і покращує динамічну адаптацію до змінюваних умов передачі.

Особливо вражає досягнення ASN і Nokia Bell Labs при порівнянні пропускної здатності нової технології з першою підводною трансатлантичною системою. Так, швидкість нової системи - 65 Тбіт/с - у 13 тисяч разів вища, ніж була в аналогічної в 1995 році. Nokia Bell Labs, Deutsche Telekom і Мюнхенський технічний університет використовували у вересні PCS-технологію для досягнення швидкості 1 Тбіт/с на канал в територіальній оптоволоконної мережі Deutsche Telekom.

Google, Facebook, TE SubCom і PLDC готують спільний проект Pacific Light Cable Network.  Компанії об’єднають зусилля для будівництва найбільшої підводної оптоволоконної системи. Її запуск планується на літо 2018 року

Нова система, протяжність якої складе майже 13 тис км, стане першим високошвидкісним кабельним телекомунікаційним з’єднанням між Гонконгом і Лос-Анджелесом. Такий проект забезпечить інтернет-доступ для 80 млн користувачів Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

В ході монтажу кабелю буде використана технологія C + L компанії TE SubCom. Це дозволить удвічі збільшити пропускну здатність оптоволоконних з’єднань у порівнянні з традиційними системами типу C-діапазону. Це буде найшвидший транстихоокеанський маршрут із мінімальними затримками, як запевняють розробники.

Пропускна здатність кабелю Pacific Light Cable Network, за попередніми оцінками, сягатиме 120 терабіт/секунду. Це майже вдвічі більше, ніж пропонують Nokia Bell Labs і Alcatel-Lucent Submarine Networks у своїй останній розробці.

Для Google це вже не перший проект підводної магістралі. Раніше компанія інвестувала в такі системи, як Unity, SJC, FASTER, MONET і Tannat.

За матеріалами ЗМІ

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

You are here: Новини Швидкісні рекорди передачі даних